• Bahçelievler Mh. Naci Şensoy Sk. No:10 İlkadım / Samsun

Akıllı Ev Sistemleri

Son yıllarda teknolojik cihazlar ve internetin hızla hayatımıza girmesi ile akıllı ev sistemleri, temel bir ihtiyaç haline gelmeye başladı. Her şeyden önce günlük yaşamın daha kolay bir şekilde sürdürülmesini sağlayan bu sistemler, aynı zamanda ev içinde ve dışında güvenli bir ortam oluşturuyor. Kısacası akıllı ev sistemleri, yeni nesil evlerin olmazsa olmaz özelliklerinden birisi oldu diyebiliriz.
Samsun ili ve çevresinde hizmet veren Erkul Bilişim firmamız, her türlü son teknoloji akıllı ev sistemlerinin kurulumunu yapmaktadır. Firmamız, müşterilerimizin yaşam alanlarına ve içerisindeki aygıtlara 7/24 bağlantı kurmaya olanak sunar. Böylece evlerin uzaktan kolay bir şekilde güvenli tutulmasını sağlar. Hizmet verdiğimiz tüm akıllı ev sistemleri ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Akıllı Ev Sistemleri Faydaları

Akıllı Ev Sistemleri

Akıllı ev sistemleri, evleri uzaktan kontrol edebilmek için kullanılan teknolojilerdir. Bu teknolojilerin birçok faydası da bulunur:

  • Ev içinde ve dışında yaşananların kameralar ile izlenmesini sağlar. Bu sayede güvenlik ile ilgili bir sorun çıkması engellenir.
  • Evlerde kullanılan elektrik, su ve doğalgaz gibi enerji çeşitlerinin gereksiz kullanılmasını önler.
  • Ev içinde daha rahat ve konforlu bir alan oluşmasını sağlar.

Gelişen teknoloji ile birlikte akıllı ev sistemlerinin kapsamı genişlemiştir. Diğer yandan hem güvenlik hem de tasarruf sağlamak için akıllı ev sistemleri harika bir çözüm olacaktır.

Akıllı Ev Sistemleri Çeşitleri

Akıllı ev sistemleri içinde elektronik cihazların ya da diğer aletlerin internetle uzaktan takibi mümkündür. Bu sayede ev içerisindeki tüm cihazlar, bir ağa katılarak birbirleriyle eş zamanlı iletişim kurarak çalışır. Genel olarak kullanılan akıllı ev sistemleri çeşitleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Akıllı aydınlatmalar
    Güvenlik sistemleri
  • Akıllı ısınma çözümleri
    Otomatik ve akıllı enerji çözümleri
  • Akıllı ev otomasyonları

Tüm bu akıllı sistemler genellikle daire, rezidans ve benzeri alanlarda tercih edilen dijital teknolojiler arasında yer alır. Bunun yanında sadece ev sistemlerinde değil, kurumsal alanda da kullanımı mevcuttur. Kurumsal alanda kullanıldığı yerlere ise otel, paylaşımlı çalışma alanları, ofis ve pansiyon gibi alanlar örnek verilebilir.

WHATSAPP