• Bahçelievler Mh. Naci Şensoy Sk. No:10 İlkadım / Samsun

Bariyer Sistemleri

Araç girişlerini düzenlemek amacıyla otopark ve diğer yapı girişlerine koyulan sistemlere bariyer sistemi denir. Birçok çeşidi olsa da en fazla kullanılan türü otomatik kollu sistemlerdir. Bunların dışında mantar ve zincir olmak üzere farklı seçeneklerde de bariyer sistemleri bulunmaktadır. Sözü edilen bu iki seçenek, daha çok gerekli olan durumlarda tercih edilmektedir. Genel anlamda bu teknolojinin özellikleri aşağıdaki gibidir:

  • Uzaktan kontrol edilebilir.
    50 metreye kadar uzaktan kumandayla kontrol sağlanır.
  • Buton ile de kontrol edilebilir.
  • Zaman ayarı yapılabilmektedir.

Bariyer Sistemlerinin Çeşitleri Nelerdir?

Bariyer Sistemleri

Bariyer sistemlerinin bu özelliklerinden dolayı araç geçişleri rahatlıkla kontrol edilir. Biz de bu noktada Erkul Bilişim olarak ihtiyaç duyduğunuz tarzda bariyer sistemini sizlere sunarız. Böylece araç giriş çıkışlarını, otomatik bir şekilde düzene sokabilirsiniz.

Otomatik Kollu Bariyer Sistemleri

Otomatik kollu bariyer sistemlerinde, bir yazılım içerisinde bulunan çiple kontrol sağlanır. Bu sistem uzaktan kumanda ile olduğu gibi butonla da gerçekleştirilebilir. Birçok alanda bu sistemin var olduğunu görebilirsiniz. Örneğin, genellikle otoyolların girişinde rastlanır. Diğer yandan kurumsal firmalar, otomatik kollu bariyer sistemlerini otopark girişlerinde kullanır. Yine, şehir merkezlerindeki ücretli otoparklarda da giriş çıkışlar bu sistemle sağlanır. Firmamız, otomatik kollu bariyer sistemleri konusunda son teknolojiyi kullanarak üretim gerçekleştirmektedir.

Mantar Bariyer Sistemleri

Genel olarak mantar bariyer sistemleri, alışveriş merkezleri ve bina önlerinde yer alır. Uzaktan kumanda ile kontrol sağlandığı gibi kart okuma, saat ayarlaması da mantar bariyer sistemlerinde kullanılır. Özellikle güvenlik ihtiyacının yüksek olması gereken yerlerde tercih edilir. Ayrıca istenen yere uygun boy ve ölçüler ayarlanarak kullanıma hazır hale getirilebilir.

Zincir Bariyer Sistemleri

Otomatik kollu bariyer ve mantar bariyer sistemlerinin kullanılamadığı yerlerde zincir bariyer sistemleri tercih edilir. Genel anlamda diğerlerine nazaran daha az maliyetli olmasına rağmen günümüzde en az tercih edilen bariyer sistemidir.
Bizimle çalıştığınızda istediğiniz bariyer sistemini kolaylıkla yaptırabilirsiniz. Böylece araç giriş çıkışlarını güvenli bir şekilde sağlayabilirsiniz. Bariyer sistemleri hakkında daha fazla detayı öğrenmek için ekibimizle dilediğiniz an iletişime geçebilirsiniz.

 

WHATSAPP