• Bahçelievler Mh. Naci Şensoy Sk. No:10 İlkadım / Samsun

Samsun Bilgisayar Parçası Satan Yerler

01 Haziran

Samsun Bilgisayar Parçası Satan Yerler

Bilgisayar, uzun zamandan beri hayatımızda bulunan teknolojik aletler arasındadır. Öyle ki, artık herkes için bir ihtiyaç haline gelmiştir. Tabii, bu önemli teknolojik aletlerin bazen bozulması olağan. Böyle bir durumda bilgisayar parçaları almak gerekebilir. Bu nedenle Samsun bilgisayar parçaları satan yerler hakkında size bilgi vereceğiz. İçeriğimizi okuyarak ihtiyacınız olduğunda Samsun ilinde bu parçaları satın alabilirsiniz.

Samsun’da Bilgisayar Parçası Nereden Alınır?

Samsun bilgisayar parçası satan yerler için çok fazla seçeneğiniz olduğunu söylememiz gerekir. Ancak her firmadan bu konuda alışveriş yapılmaz. İyi ve detaylı bir araştırma yapmanız gerekir. Aşağıdaki faktörleri göz önüne alarak bilgisayar parçası alacağınız yeri seçebilirsiniz:

  • Parçaları satan firmanın tecrübesi
  • Daha önce bilgisayar parçası sattığı kişilerin yorumları
  • Firmanın fiyat aralığı
  • Firmanın güvenilirliği

Yukarıdaki faktörlere göre siz de bilgisayar parçası aldığınız zaman herhangi bir sorun yaşamazsınız. Bizim bu konuda size tavsiyemiz: Erkul Bilişim. Uzun yıllardır hizmetiyle her zaman müşteri memnuniyetini düşünen firmamız, çok hassas davranır. Bütçe dostu fiyatlar biçerek çok fazla maddi zarar görmemenizi sağlar.

Bilgisayar Parçası Nelerdir?

Bilgisayar parçaları, bir bilgisayarı oluşturan öğeleri içerir. Eğer ki bir bilgisayar alacaksanız, bu parçalarla ilgili bir araştırma yapmalısınız. Ne işe yaradığını bilmeniz emin olun size çok büyük avantaj sunar. Genel olarak bilgisayar parçaları aşağıdaki şekilde karşımıza çıkıyor:

  • Anakart
  • RAM
  • İşlemci
  • Sabit Sürücü
  • Ekran Kartı
  • Ses Kartı

Listemizde sırasıyla yazdığımız her parçanın bilgisayar için önemi vardır. Şimdi sözünü ettiğimiz parçaların genel olarak işlevinden bahsedelim. Bu bilgiler, araştırmalarınız esnasında emin olun size çok faydalı olacak!

Anakart

Sadece bilgisayar için değil; televizyon, buzdolabı gibi birçok aletin anakartı vardır. Her bilgisayarın kendisine özgün bir anakartı bulunur. Bilgisayardaki diğer tüm parçaların bağlandığı ve işlemleri sağlayan en önemli parçayı oluşturur.

RAM

Bilgisayardaki var olan verilerinizin geçici olarak depolanmasını sağlayan parçadır. Farklı büyüklüklere göre fiyatları değişebilir.

İşlemci

Bilgisayarda yaptığınız her türlü işlemi, işlemci gerçekleştirir. Var olan tüm parçaların ne yapması gerektiğini belirler. Bu nedenden dolayı bilgisayarın beyni olarak tanımlayabiliriz.

Sabit Sürücü

Sabit sürücü, bilgisayarda var olan verilerin sorunsuz bir şekilde muhafaza edilmesini sağlayan işlemcidir. Bir diğer adı DİSK, olan bu parça, bilgisayarınız arızalandığında zarar görmezse tüm belgelerin aktarılmasını sağlar.

Ekran Kartı

Bilgisayarınızda yaptığınız işlemleri görmenizi sağlayan bir parçadır. Bilgisayar parçalarının içinde önemli bir yeri olduğunu söylemek mümkündür. Oyun oynamak için bilgisayar alıyorsanız, ekran kartının özelliklerine dikkat etmeniz gerekir.

Ses Kartı

Bilgisayarın giriş ve çıkış işlemlerini yapan bir parçadır. Dış dünyayla bilgisayarınız arasındaki bağlantıyı sağlar.

Başlıklarda ayrı ayrı yer verdiğimiz bilgisayar parçalarının her birinin önemi büyüktür. Bu nedenle bilgisayar seçerken her parçaya dikkat etmelisiniz. Kesinlikle yedek parçalarına kolayca ulaşabileceğiniz bir bilgisayar seçtiğinizden emin olun. Aksi takdirde bozulduğu zaman parçaları değiştirmek yerine bilgisayarınızı tamamen değiştirmek zorunda kalabilirsiniz.

Blog

WHATSAPP