• Bahçelievler Mh. Naci Şensoy Sk. No:10 İlkadım / Samsun

Samsun Bilişim Güvenlik Uzmanı

01 Haziran

Samsun Bilişim Güvenlik Uzmanı

Günümüzde neredeyse her işimizi bilgisayar ve mobil cihazlarımız üzerinden online bir şekilde yerine getirmekteyiz. Bu noktada siber tehditlere karşı Samsun bilişim güvenlik uzmanı hizmetinden yararlanarak önleminizi erkenden alabilirsiniz. Özellikle kurumsal kullanımlar söz konusu olduğunda bu durumun ciddi ölçüde bir güvenlik açığını beraberinde getirdiğini vurgulamak gerekir. Üstelik yalnızca kurumsal kullanımlarda değil, bireysel kullanımlar için de aynı durum geçerlidir.

Temel olarak Samsun bilişim uzmanı hizmeti kapsamında firmanız veya kişisel kullanımınız için siber saldırıların önüne geçmek hedeflenir. Bu noktada yalnızca gerekli güvenlik protokollerinin hayata geçirilmesi yeterli olmayabilir. Bununla birlikte çalışanlarınız veya diğer kullanıcılar da ilgili güvenlik tehditlerine karşı bilgilendirilmeli, gerekirse eğitilerek bilinç kazanması sağlanmalıdır.

Samsun Bilişim Güvenlik Uzmanı Hangi Hizmetleri Sunar?

Yukarıda Samsun bilişim güvenlik uzmanı kapsamında alacağınız hizmetin siber tehditlere karşı sizi koruyacağından bahsettik. Ancak bu tanım, tek başına oldukça yetersiz ve eksik bir görev tanımıdır. Bu nedenle aşağıda maddelemeler yaparak bu hizmetle size neler sunduğumuzu açmak istiyoruz. İşte Samsun bilişim güvenlik uzmanı hizmetlerimizden yararlanarak destek alabileceğiniz başlıca konular:

  • Dosyalarınızda yetkisiz değişiklik veya diğer uygulamaların önüne geçilir.
  • Bilişim sistemlerinizin olası siber tehditlere karşı korunması sağlanır.
  • Gizli bilgilerin aktarımı sırasında gerekli olabilecek parolalar ve güvenlik önlemleri planlanır.
  • Yetkisi olmayan kullanıcıların ilgili dosya ve klasörlere erişimini engelleyecek güvenlik duvarları hayata geçirilir.
  • Yazılım hataları düzeltilir ve olası güvenlik açıkları kapatılır.
  • Risk değerlendirmesi yapılır.
  • Kullanıcı erişim yetkileri denetlenerek ihtiyaçlarınıza göre yeniden organize edilir.
  • Çalışanlarınız veya diğer kullanıcılara bilişim güvenlik konusunda bilgi verilerek konu hakkında bilinçlenmeleri sağlanır.
  • Dosya yedeklemeleri için gerekli kurulumlar yapılır.

Samsun Bilişim Güvenlik Uzmanı Hizmeti Neden Almalısınız?

Günümüzün kurumsal hayatında en yüksek tehlikelerden biri de siber tehditlerdir. Artık dijital dünyaya entegre olmayan neredeyse hiçbir şirket yoktur. Bu noktada bilişim açısından şirketlerin güvenliğini sağlamamak, karşınıza beklemediğiniz kötü sürprizlerin çıkmasına neden olabilir. Gizli şirket bilgilerinin ifşası, yetki ve erişim dışında kalan dosya değişiklikleri, şirket için kritik dosyaların silinmesi gibi hususlar, kurumsal anlamda başınızın epey ağrımasına neden olabilir.

Benzer durumlar bireysel kullanıcılar için de söz konusudur. Özellikle yüksek ödeme veya iş trafiğine sahip serbest bir iş insanıysanız bilişim güvenlik açısından gerekli önlemleri almamanız siber korsanların saldırılarına açık olduğunuz anlamına gelir. Bu da iş ve gelir trafiğinizi ciddi anlamda zora sokabilir.

Samsun bilişim güvenlik uzmanı hizmetlerimizle Erkul Bilişim olarak kurumsal ve bireysel kurumlarınızda ihtiyaçlarınıza göre sizlere kusursuz bir hizmet vermekteyiz. Profesyonel ve güvenilir bir hizmet almak istiyorsanız en doğru adrestesiniz! Bizimle iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçerek hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi alabilir, bilişim güvenlik uzmanı desteği ile dijital verilerinizin güvenliğini sağlayabilirsiniz.

Blog

WHATSAPP