• Bahçelievler Mh. Naci Şensoy Sk. No:10 İlkadım / Samsun

Samsun Dizüstü Bilgisayar Tamiri

01 Haziran

Samsun Dizüstü Bilgisayar Tamiri

Dizüstü bilgisayarlar gerek iş gerekse günlük kullanımda sağladıkları kolaylıkla bilgisayar kullanıcıları için vazgeçilmezdir. Bilgisayarların taşınabilir olması kullanıcılara mekandan bağımsız bir kullanım imkanı yaratır. Ancak elbette her elektronik cihazda olduğu gibi dizüstü bilgisayarlarda da arızalar zaman zaman bu pratik kullanımı aksatabilmektedir. Samsun dizüstü bilgisayar tamiri için güvenebileceğiniz bir kurum arıyorsanız bu noktada Erkul Bilişim ile iletişime geçerek profesyonel bir teknik destek alabilirsiniz.

Erkul Bilişim olarak dizüstü bilgisayarlarınızın onarımı için ilk önce sorunu doğru bir şekilde tanımlıyor, yazılımsal veya donanımsal kaynaklarını araştırıyoruz. Sorunun doğru tespit edilmemesi bilgisayarınızın tam anlamıyla ilk günkü performansına kavuşamamasına neden olur. Bu nedenle bizler teknik ekibimizle birlikte ilk olarak sorunun ne olduğunu teşhis ediyor, ardından onarım için aşamaları planlıyor ve sizi bilgilendirerek tamir sürecine başlıyoruz.

Dizüstü Bilgisayarlarda Sık Görülen Arızalar

Samsun dizüstü bilgisayar tamiri desteğine ihtiyaç duyan kullanıcıların bu hizmete ihtiyacı genel olarak çeşitli arızalardan doğmaktadır. Bir dizüstü bilgisayarın arızalanmasına veya düşük performansla çalışmasına neden olabilecek çok sayıda faktör vardır. Ancak tahmin edebileceğiniz gibi bazı arızalarla daha sık karşılaşılmaktadır. Bu doğrultuda dizüstü bilgisayarlarda sıklıkla karşılaştığımız arızalardan bazılarını şu şekilde sıralamamız mümkündür:

  • Ekran arızası dizüstü bilgisayarların en sık karşılaşılan arızalarından biridir. Özellikle ekran kırıkları veya hasarları zamanla ekranın hiçbir şekilde görüntü vermemesine kadar ilerleyebilir.
  • Dizüstü bilgisayarlar için en önemli hususlardan biri de şarj dolumudur. Samsun dizüstü bilgisayar tamiri için bize başvuran müşterilerimizin en çok ihtiyaç duyduğu destek konularından biri de şarjla ilgili sorunlardır. Özellikle şarj girişi ve adaptör arızaları ile sıklıkla karşılaşılmaktadır.
  • Bilgisayarların parçaları arasındaki iletişimi anakart sağlar. Anakartın arızalanması durumunda bilgisayarın çalışması mümkün değildir. Bu durumun masaüstü bilgisayarlar için olduğu kadar dizüstü bilgisayarlar için de geçerlidir. Samsun dizüstü bilgisayar tamiri için sık karşılaşılan arızalı parçalardan biri de anakarttır.
  • Klavye arızaları dizüstü bilgisayarlar için karşılaşılan bir diğer arıza çeşididir. Masaüstü cihazlardan farklı olarak klavye dizüstü bilgisayarlarla bütünleşik bir parça olduğu için arıza durumunda değiştirme işleminin kullanıcı tarafından yapılması mümkün değildir.

Yukarıda saydığımız arızaların dışında dizüstü bilgisayarınızla ile ilgili karşılaşabileceğiniz pek çok arıza türü vardır. Bu noktada sorunu kendi başınıza çözmeye çalışmanız arızanın daha da büyümesine ve hatta geri dönülmez bir hal almasına neden olabilir. Bunun için karşılaştığınız arızalara güvenli bir çözüm bulabilmek adına dizüstü bilgisayarınızı profesyonel ellere bırakmanız çok daha iyi bir seçimdir.

Erkul Bilişim olarak Samsun dizüstü bilgisayar tamiri olarak kentin her bölgesinde sizlere kusursuz bir hizmet vermekteyiz. İletişim sayfamıza buradan ulaşarak bizi arayabilir veya mesajınızı iletebilir, dizüstü bilgisayar tamiri talebinde bulunabilirsiniz. Cihazınızı en kısa sürede kullanımınıza yeniden hazır hale getirmek konusunda ekibimize güvenebilirsiniz.

Blog

WHATSAPP