• Bahçelievler Mh. Naci Şensoy Sk. No:10 İlkadım / Samsun

Samsun Duman Dedektörü Satan Firmalar

01 Haziran

Samsun Duman Dedektörü Satan Firmalar

Duman dedektörü, yangınlar veya kapalı alanlarda oluşan riskli dumanları kontrol altına almak ve oluşabilecek tehlikeler için kullanılan önemli bir araçtır. Bu araçlar, fazla dumanı algıladıkları gibi oluşturdukları yüksek frekanslı sesler sayesinde, kısa sürede olası bir yangının kontrol altına alınmasını sağlamaktadır. Samsun duman dedektörü satan firmalar olarak, Erkul Bilişim bu konuda üstün deneyime ve güvenceye sahip bir şirket olarak sizlere hizmet vermekte.

Samsun duman dedektörü satan firmalar aratıldığında en ucuz fiyatlı ve istenilen her model dedektörü Erkul Bilişim online satış mağazasından tedarik edebilirsiniz . Erkul Bilişim hem duman dedektörü satışı hem de kurulumu konusunda size yardımcı olacaktır. Siz de yangınlara geç olmadan müdahale edip, yaşam alanlarınızda hasar oluşmasını engelleyebilirsiniz.

Duman Dedektörü Modelleri

Duman dedektörlerinin dumanı algılayıp bildirmesi, modellere göre farklılık göstermektedir. Tüm modeller ısıyı, dumanı ve alevi algılayıp özel birimlere gönderir. Bu sayede yangın durumunun önlenmesine yardımcı olur.

Özelliklerine göre iki tip duman dedektörü modeli vardır:

·       Optik duman dedektörleri,

·       Işın tipi duman dedektörler. Işın tipi dedektörlerin de bir altı olarak reflektörlü dedektörler kullanılmaktadır.

Bu modellerin hepsi birbirinden farklı özelliklere sahip olmasıyla beraber sizin ihtiyaç ve istekleriniz doğrultusunda kararlaştırılarak kullanımınıza sunulmaktadır.

 Duman Dedektörü Nasıl Çalışır?

“Duman dedektörü nasıl çalışır?” sorusuna cevap verecek olursak, ilk başta dedektörün modeline bakılması gerekmektedir. Eğer optik duman dedektörü tercih ettiyseniz kullandığınız dedektör, uluslararası kuruluşların vermiş olduğu CPR sertifikalarına sahip olmalıdır. Yani bu belgeler izin mahiyeti gösteren sertifikalardır. Eğer duman dedektörü bu sertifikaya sahip değilse işlevini kaybeder. Sertifikalara sahip optik duman dedektörleri, ışınları saçarak fotoelektrik algılayıcılarıyla dumanı algılayıp yangın alarm santrallerine sinyal göndermektedir.

Işın tipi duman dedektörleri, optik türü dedektörlere kıyasla farklı bir çalışma prensibine sahiptir. Işın tipi duman dedektörleri, 12 m yüksekliğe kadar montelenebilir. Bu nedenle yüksek katlı binalarda ve plazalarda kullanılması daha avantajlı ve güvenlidir. Işın tipi duman dedektörünün bir türü olan reflektörler, karşılıklı monte edilir. Bu sayede alıcı-verici ünitesinden çıkan ışınlar reflektöre yansıyarak geri döner. Olası yangınlarda ışın alışverişi ortama bağlı olarak azalacağından, dedektör dumanı algılayarak sinyali yangın alarm santrallerine gönderir.

Duman dedektörleri yangın sistemleri için olmazsa olmaz parçalardan biridir. Uygun lokasyonlara göre tercih edilmesi gereken dedektörler, incelikle seçilmelidir. Bir uzman yardımıyla profesyonel bir şekilde monte edilmeli ve çalışma mekanizması test edilmelidir. Böylece hem yaşadığınız yerde oluşabilecek yangınları kontrol edebilir hem de kendi güvenliğinizi sağlayabilirsiniz.

Eğer sizin de ihtiyacınız varsa, “Samsun’da aradığım özellikleri kapsayan duman dedektörlerini nereden bulurum?” diyorsanız, Erkul Bilişim web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Dilerseniz, bizzat telefon numaralarından ulaşarak istediğiniz özellikteki detektör ve yangın alarm sistemlerini temin edebilirsiniz.

Duman Detektörü Satışı Yapan Firmalar Kurulum Yapar mı?

Bazı firmalar sadece yangın dedektörünün satışını yaparak kurulum işlemini gerçekleştirmemektedir. Google’de Samsun duman dedektörü satan firmalar olarak araştırma yaptığınızda karşınıza birçok alternatif çıkmaktadır. İyi bir araştırma sonucu Samsun duman dedektörü satışı yapan yerler olarak en başta çıkan Erkul Bilişim, size hem satış hem de kurulum aşamasında destek olmaktadır. Bunun dışında herhangi bir sorun oluştuğunda tek telefonla hemen tarafınıza gelerek sorunları ortadan kaldırmaktadır.

Blog

WHATSAPP