• Bahçelievler Mh. Naci Şensoy Sk. No:10 İlkadım / Samsun

Samsun En İyi Kamera Güvenlik Sistemleri

01 Haziran

Samsun En İyi Kamera Güvenlik Sistemleri

Yaşam ve çalışma alanlarınızın güvenliğinin sağlanmasında kamera güvenlik sistemleri son derece önemli bir rol üstlenir. Erkul Bilişim olarak Samsun en iyi kamera güvenlik sistemleri gerek evlerinizin gerekse iş yerlerinizin olası güvenlik tehlikelerinden korunmasını sağlamaktayız. Kamera güvenlik sistemleri sayesinde mekanlarınızı hırsızlık başta olmak üzere çeşitli güvenlik tehlikelerinden koruyabilirsiniz.

Özellikle kent yaşamı söz konusu olduğunda güvenlikle ilgili sorunların, üzücüdür ki günlük yaşamımızın bir parçası haline geldiğini itiraf etmemiz gerekir. Bugün, bir mağazadan depoya, AVM’den ofislere, küçük iş yerlerinden evlere kadar her mekan çeşitli güvenlik sorunları yaşayabilir. Bu tür güvenlik sorunları beraberinde mal ve hatta cana gelecek hasarlarla sonuçlanabilir. Samsun en iyi kamera güvenlik sistemleri, olası kayıplarınızdan çok daha düşük bütçelerle güvenliğinizi arttırmanıza olanak tanır.

Samsun En İyi Kamera Güvenlik Sistemleri Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Bir gözetim kamera sistemi ararken, mevcut çok sayıda ürün ve bunlarla birlikte gelen kafa karıştırıcı teknik jargon karşısında bunalmak kolaydır. Her marka yüksek çözünürlük ve gece görüşü sunduğunu iddia eder ve bu tür özellikleri karşılaştırmak uzman olmayan birisi için son derece kafa karıştırıcı bir hal alabilir. Bu nedenle Samsun en iyi kamera güvenlik sistemleri için size birkaç ipucu vermemizin işinizi kolaylaştıracağına inanıyoruz:

Aydınlatma Koşulları

Kamera güvenlik sistemlerinde kullanılan kameraların, farklı ışık koşullarında başarılı olması gerekir. Örneğin, bir işletmenin, mağazasının ön kapısına doğrultulmuş bir kameraya sahip olması yaygın bir durumdur. Birisi kapıyı açtığında, kapı aralığından büyük miktarda güneş ışığı parlayarak kameranın sensörünü doldurur. Bu noktada kameranızın değişen koşullara hemen adapte olabilmesi büyük önem taşır.

Buna karşılık, bu, kameranın monte edildiği oda kapı alanından daha karanlık olduğu için mağazanın kendisi artık karanlık görünse de, kapı aralığının düzgün bir şekilde pozlanmış görünmesine neden olur. Bu durumda, işletme sahibi, kullanılamayacak kadar karanlık bir iç mekan görüntüsüne rağmen, iyi pozlanmış bir kapı aralığına sahip olur. Bu arada, mağazaya giren kişinin yüzü, az pozlanmış mağazada durduğu için asla yakalanmaz. Burada verilen örnek bir mağaza için olsa da, evler de genellikle zorlu karışık aydınlatma koşullarına sahiptir.

Gece Görüşü

Bir kamera karanlıkta görmeye çalıştığında, altındaki alanı aydınlatmak için bir ışık kaynağına ihtiyaç duyar. Ancak kalitesiz kamera güvenlik sistemleri bir sahnede yakındakileri aşırı pozlayarak insanların ve nesnelerin hiçbir ayrıntı olmadan görünmesine neden olur. Bu da olası hırsızlık vb. durumlarda suçluyu teşhis etmeyi imkansız kılar.

Samsun en iyi kamera güvenlik sistemleri gece görüşü kızılötesi veya farklı teknolojilerle donatılmış ekstra bileşenler taşır. Smart IR gibi özellikler ile nesneler düzgün şekilde pozlanmış ve tüm ayrıntılarıyla görünür. Bir kamera gündüz ve gece düzgün pozlanmış ve keskin bir görüntü yakalayıp sunamıyorsa, sınırlı bir kullanışlılığı vardır.

Çözünürlük

Tartışılacak bir diğer önemli konu da kamera çözünürlüğüdür. Ne kadarının yeterli olduğunu anlamak kafa karıştırıcı olabilir. Kamera güvenlik sistemleri söz konusu olduğunda, her zaman yüksek çözünürlüklü bir 4K görüntüye sahip olmanız gerekmez. Hatta çeşitli koşullar göz önüne alındığında bu önerilen bir durum değildir.

Normal bir kamera görüntüsüne bakarken 1080p ve 4K çözünürlük arasındaki farkı anlamakta zorlanabilirsiniz. 4K çözünürlüğün en büyük avantajlarından biri, ayrıntıları olaydan sonra çözme yeteneğidir; bu, kullanıcıların bir güvenlik olayının kaydı oynatılırken yüzler gibi ayrıntıları yakınlaştırabileceği anlamına gelir. Ancak 4K çözünürlük bazı avantajlar sunarken bazı dezavantajları da beraberinde getirir. Bunun başında da depolama gelir.

4K görüntüler çok büyüktür ve çok fazla kayıt depolama alanı kaplar. Aslında o kadar çok ki, aynı uzunluktaki video çekimlerini kaydetmek için 1080p’nin yaklaşık dört katı sabit disk alanına ihtiyaçları vardır. Bu da kamera güvenlik sistemlerinizin bilgisayar veya depolama birimleri için çok daha fazla bütçe ayırmanız anlamına gelir. Aynı şekilde sistem içerisinde veri aktarımının kablolu veya kablosuz, çok hızlı bir şekilde aktarılması da gerekir.

Bu noktada seçiminizi yaparken Samsun en iyi kamera güvenlik sistemleri ile uzun vadeli çözümler bulmak istiyorsanız profesyonel bir destek almanız daha doğru bir çözüm olabilir. Erkul Bilişim olarak mekanlarınızda keşif yaparak size en uygun kamera çözümünü sunmaktayız.

Blog

WHATSAPP