• Bahçelievler Mh. Naci Şensoy Sk. No:10 İlkadım / Samsun

Samsun Fiber Optik Converter Nereden Alınır?

01 Haziran

Samsun Fiber Optik Converter Nereden Alınır?

Fiber optik converter son teknolojilere göre üretilmiş, hızlı veri akışını sağlayan ürünlerdir. Fiber optik kablolar çok gelişmiş bir yapıya sahip olsa da, bazı durumlarda ek cihazlarla destek verilmesi gerekir. Bu bağlamda Samsun fiber optik converter, fiber teknolojisinde en çok kullanılan yardımcı araçlardan biridir. Bu cihaz sayesinde akla gelebilecek her türlü network ürünleri fiber optik kablolar yardımı ile istenilen noktalara taşınır.

Samsun fiber optik converter, il genelinde en uygun fiyatlarla Erkul Bilişim sitesinden, online olarak satın alınabilir. Fiber optik dönüştürücüsü olarak da adlandırılan fiber optik converter cihazlarının multi mod, single mod ve F/ O to Cat olarak modelleri mevcuttur. 100 km’lik mesafeye veri akışının yapılmasını sağlayan bu converter cihazı, tak çalıştır olarak kullanılır.

Samsun Fiber Optik Converter Nedir?

Fiber optik converter, genel olarak fiber kabloların daha verimli bir şekilde çalışmasını sağlayan ürünlerdir. Hatasız bir sistem sunan bu cihazlarla her türlü ses, görüntü ve veri akışı sağlanır. Birbirinden uzak olan bütün ağlar birbirine fiber optik converter sayesinde sorunsuz bir şekilde bağlanır.

Kolay kurulum ve kullanım özelliğine sahip olan bu dönüştürücüler, günümüzde veri akışı istenen her yerde kullanılır. Günümüzde optik ve elektronik sinyalleri dönüştürülmesi, en iyi şekilde fiber optik converter cihazları ile yapılır. Fiber optik kablo teknolojisinde bütün converter işlerini yapar. Bu sayede zamandan tasarruf edilmesine ve işlerin kolaylaşmasına destek olur. Samsung fiber optik dönüştürücüler hem iç mekan, hem de dış mekan kullanımına uygundur. Bütün server alanlarında işlem yapar.

Samsun Fiber Optik Converter Özellikleri Nelerdir?

Samsun fiber optik conventer, yapı itibari ile sonlandırılmış fiber uçların başka bir noktadan rj45 olarak alınmasına yardımcı olur. Dönüştürücü görevi yapan bu cihazların başlıca özellikleri ise şu şekilde sıralanır:

  • İp telefon, network ve kamera sistemleri ile kullanılır.
  • Binalar arası network ya da server sistemlerini birbirine bağlamaya yardımcı olur.
  • Network tanımlaması ya da optik ayar gibi işlemlere gerek duyulmaz.
  • Tam çift yönlü, yarım çift yönlü ya da otomatik anlaşma aygıt çeşitlerini her zaman destekler.
  • Doğrudan çalıştırma imkanı vardır.
  • En az 1 km, en fazla 100 km mesafelerine kadar sorunsuz olarak görüntü ve ses iletilebilir.
  • Kolay kullanımı vardır.
  • Gösterge paneli sayesinde yapılan bütün işlemler kolaylıkla izlenir ve takip edilir.

Fiber optik kabloların kolaylıkla daha verimli çalışmasını sağlayan fiber optik converter cihazı, genel olarak dış ortamlarda kullanılmak üzere imal edilmiştir. Bu nedenle çalıştığı esnada asla fan desteğine gerek kalmaz. Aynı zamanda istenildiği takdirde FX portu için iletim modlarının yapılandırması kolaylıkla sağlanır. Görüntü, ses ve veri iletiminde Samsung fiber optik converterlar ile çok geniş bir kullanım alanı elde edilir.

Blog

WHATSAPP