• Bahçelievler Mh. Naci Şensoy Sk. No:10 İlkadım / Samsun

Samsun Hikvision Kamera Nereden Alabilirim?

01 Haziran

Samsun Hikvision Kamera Nereden Alabilirim?

Günümüz şartlarında maruz kalınan hırsızlık ve gasp durumlarında, yaşam yerlerine kamera takılması en doğru önlemdir. Kamera taktırma konusunda emin olup, kamera tercihi yaparken zorlanıyorsanız Hikvision kameraları düşünebilirsiniz. Hikvision kameralar marka olarak en çok tercih edilenlerden biri olup, ürünleri her türlü özelliği de içinde barındırmaktadır. Samsun Hikvision kamera nereden alabilirim diye düşünüyorsanız, doğru adrestesiniz!

Samsun Hikvision kamera sistemlerine en uygun fiyata ulaşmak isterseniz, Erkul Bilişim web sitesinden kolayca tedarik edebilirsiniz. Web sitesinde aradığınız her özellikteki Hikvision kameraları boy, biçim ve kamera çözünürlüğüne göre tercih edebilir; ayrıca kısa bir süre içinde kurulumunu yaptırabilirsiniz.

Hikvision Kamera Özellikleri Nelerdir?

Hikvision kameraları, iç ve dış ortam olarak ayırılmaktadır. İhtiyaca göre ortam fark etmeksizin gece görüşlü ve minimal dome kamera türleri kullanılabilir. Hikvision kameraların birkaç özelliğini sıralamak gerekirse şunlardan söz edilebilir:

  • Lens açıları sabit, ayarlanabilir ve otomatik yakınlaştırma lenslerine sahiptir.
  • Balık gözü, ısı ölçerli termal ve PanoVu kameraların 2MP’den 12MP’e kadar görüntü elde edilen modelleri mevcuttur.
  • Wi-Fi üzerinden kontrol edilebilir.
  • Sarsıntı ve darbelere karşı dayanıklıdır.

Eğer siz de tüm özellikleri kapsayan Hikvision kameraları nereden bulabilirim diye düşünüyorsanız, Samsun’da şubesi bulunan Erkul Bilişim ile iletişime geçebilirsiniz.

Hikvision Kameralar Nasıl Kurulur?

Hikvision kameraları tercih ettiyseniz, işinize yarayan en uygun kamera modeline sahipsiniz demektir. Öyle ki “Hikvision kameralar nasıl kurulur?” sorusunun cevabı için tek bir bilgisayar yeterli olacaktır. Kurulum safhasından önce, kameraların doğru alanlara monte edilmesi gerekmektedir. Bunun ardından bilgisayar üzerinden kurulum tamamlanabilir.

Hikvision kamera kurulumunu yapmak için çeşitli programların indirilmesi gerekmektedir. Programlar sayesinde Hikvision kameraların IP adresi ile bilgisayar üzerinden, tüm cihazları görebilmek mümkündür. Bu şekilde kameralar, bilgisayara başarılı bir şekilde bağlanmış olur.

Eğer Hikvision kameralarda videolu görüntüler elde etmek istiyorsanız, onlar için de ayriyeten uygulamalar yüklemeniz gerekmektedir. Şimdi Hikvision IP kamera kurulumu için hangi uygulamaları kullanacağımıza bakalım:

  • SADP aracı: Temel amacı, alt ağlardaki cihazları ve cihazın durumunu bulmayı sağlamaktadır. Ayrıca hem Windows hem de MacOS’a uygun programları mevcuttur.
  • IVMS-4500: Kamera kurulumu için asıl lazım olan programdır. Yine aynı şekilde hem Windows hem de MacOS sürümleri mevcuttur.

İşte Hikvision kamera kurulumu için kullanılması gereken önemli programlar bunlardır. Bu programlar sayesinde kameralarınızın kurulumunu en sorunsuz şekilde yapmanız mümkündür.

Hikvision kamera kurulumu için işinize yarayacak bir başka içerik: erkulbilisim.com/hikvision-kamera-kurulumu/

Hikvision Kamera Çeşitleri

Kamera tercihinde sadece marka seçimi yeterli olmuyor. İnternet üzerinden aratıldığı zaman da aynı marka olan farklı çeşitteki kameraları görmek mümkün. Peki, hangi model ve özellikteki kameraları tercih etmeliyiz? Hikvision kamera çeşitleri arasından ihtiyacınıza uygun olan modeli tercih ederek, efektif bir şekilde kullanabilirsiniz. Peki bu kamera çeşitleri nelerdir?

  1. IP Kamera: IR Bullet, Dome, PTZ Speed Dome ve kablosuz Wi-Fİ özellikli ürünler sunmaktadır. Bu kameralarda 7/24 renkli görüntüye ek olarak, gerçek görüntüler için de AcuSense yapay zeka algoritması ve lazer görüş mevcuttur. Kameranın kullanım yerleri ise çoğunlukla, kablo metrajı geniş yerlerde ve iş yoğunluğunun çok olduğu alanlardır.
  • HD-TVI Kamera: Üstün kalite özelliği ile çoğu kamerayı arkasında bırakmaktadır. Bu kamera çeşidi, daha çok lüks rezidans ve oteller için bir numaralı tercihtir.
  • Mobil Kamera: Genellikle taşıma araçlarında kullanılan mobil kamera, küçük boyutlu ve kullanışlı cihazlardır. Küçük olmasına rağmen işlevi çok olan bu kameralar, algılayıcı sensörleri sayesinde sürücü için park etme ve geri geri sürme işini kolaylaştırır. Böylece kaza riski minimuma indirgenir.

Yukarıda da bahsedildiği üzere her alan için kullanılan kamera ve özellikleri çeşitlilik göstermektedir. Eğer hala bir fikriniz yoksa Erkul Bilişim sitesiyle kolayca iletişime geçerek kamera tercihi konusunda yardım alabilirsiniz.

Blog

WHATSAPP