• Bahçelievler Mh. Naci Şensoy Sk. No:10 İlkadım / Samsun

Samsun Kamera Kurulumu Yapan Yerler

01 Haziran

Samsun Kamera Kurulumu Yapan Yerler

Hemen hemen her şehirde ve her işletme güvenlik kameraları kullanılmaktadır. Samsun şehri ise bu konuda çığır aşmış durumda. Samsun kamera kurulumu yapan yerler denilince ilk akla gelen işletme erkulbilisim.com adresidir.  Erkul Bilişim, 2005’den bu yana sürekli kendini güncelleyerek sizlere hizmet vermektedir. Samsun şehrindeki birçok kameranın kurulumunu gerçekleştiren bu işletme sayesinde, herkes güven içerisinde yaşamaktadır.

Söz Konusu Güvenlik Kamerası Olduğunda Erkul Bilişim

Güvenlik kamerası hemen hemen her bilişim merkezinde bulunan bir üründür. Fakat arada birtakım farklar vardır. Güvenlik kameraları, alınırken de kurulumu yapılırken de çok dikkat edilmesi gereken teknolojik eşyalardır.  Söz konusu güvenlik olduğu için, bir sorunla karşılaşılması ciddi sonuçlar doğuracağından hassas davranılmalıdır.

Herhangi bir markanın kameralarını alıp kurulum işlemi yaptırdığınızı varsayalım. İşletmenize bir hırsız girdiğinde, iyi gece görüşü olmadığı durumda, maddi kayba uğrarsınız. Söz konusu kaybı telafi etmek için güvenlik kameralarınızı kontrol ettiğinizde, arızalı olduğunu fark edebilirsiniz. Bu durum, hüsrana ve ciddi kayıplara sebep olabilir. Dolayısıyla, kaliteden asla ödün vermemeli ve her işletemeye de güvenmemelisiniz. Samsun kamera sistemleri, sizleri hayal kırıklığından ve daha bir sürü problemden korumaya hazırdır. Uzman ekibi ve kaliteli hizmetiyle Erkul Bilişim artık sizlere en iyi şekilde hizmet sunabilmektedir.

Güvenlik Kamerası Çeşitleri Nelerdir?

Günümüz teknolojisi sayesinde pek çok kamera çeşidi piyasa da bulunmaktadır. Bu çeşitlere bakmak gerekirse:

·         Bullet Güvenlik Kamerası: daha iyi menzil ve zum yeteneği sunan bu kameralar eksenli montaj ile kurulan doğrusal kameralardır. Büyük bir görünüme sahip olmasından kaynaklı caydırıcı özelliği de mevcuttur. Tipik hava koşullarına karşı dayanıklıdır.

·          Dome Güvenlik Kamerası: göze batmayan bir güvenlik kamerası sistemi arıyorsanız bu kamera tamda size göre. Görüş alanı bakımından bullet kameradan daha avantajlıdır.

·         Taret Güvenlik Kamerası: düşük ışıkta ve kızılötesinde cam muhafaza lensi engellemediği için daha iyidir.

·          PTZ Güvenlik Kamerası: bu kameralar bir kişiyi ya da bir arabayı takip edebilir, pant-tilt-zoom hareketleri yapabilirler. Yüzleri ve plakaları rahat bir şekilde odaklayabilirler.

·         Fisheye Balıkgözü Güvenlik Kamerası: detayların önemli olmadığı alanlarda kullanılan bir kamera türüdür. Çözünürlükte kaybedilen veri görüş alanının yanında yer alan yüksek görüntüleme ile telafi edilebilir.

·         Çok Mercekli- Multi Sensör Güvenlik Kamerası: bu çok lensli kamer sayesinde hem geniş bir açı hem de net bir görüntü elde edersiniz. Aynı zamanda herhangi bir lenste problem ya da tıkanma yaşanırsa diğer lensler devreye girecektir. Bu da görüntü akışının devamlılığını sağlayacaktır.

Sizde bu kamera çeşitlerinden birini Erkul Bilişim üstünden seçebilir ve işletmenize ya da evinize güvenli bir gelecek sağlayabilirsiniz.

Kamera Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar:

Kamera türüne karar verirken hangi unsurlara dikkat etmeniz gerektiğini bilirseniz, sizin için doğru olan kamerayı bulabilirsiniz. Kamera seçiminde dikkat edilmesi gereken unsurlar şunlardır:

  • Görüntü Kalitesi: güvenlik kameralarında dikkat edilmesi gereken en önemli unsur görüntü kalitesidir. Size en net ve doğru görüntüleri teslim edecek bir kamera seçmek en doğru karar olacaktır.
  • Çözünürlük: IP görüntüde ve videoda en net görüntüleri, sizlere sağlayabilirler. 4K çözünürlüğe sahip kameraları tercih etmeniz, sizin için en doğru karar olacaktır.
  • Gece Görüşü: Gece saatlerinde yaşanabilecek olaylar için güvenlik kameranız kızılötesi led ışıklarına sahip olmalıdır. Bunun yanı sıra, herhangi bir cisim kameraya çok fazla yaklaştığında parlaklığı azaltan akıllı IR gibi gece görüşü özellikleri taşımalıdır.
  • WDR (Wide Dynamic Range): Görüntüde yer alan ışık parlamalarını ve bundan dolayı gerçekleşen görüntü kayıplarını engeller.
  • BLC (Backlight Compensation): Arka ışık telafisi özelliği sayesinde görüntüyü ışıksal anlamda dengeler. Bu özellik her bölge için ayrı bir pozlama tarifesi üretip uygulamaktadır.
  • DNR – Dijital Gürültü Azaltma (Digital Noise Reduction): Görüntü azaltma tekniği ile tanımlama yapmak için tasarlanmış bir özelliktir. Hareket eden insanları tanımak için kullanılır.
  • Lens: Geniş açılı lensleri tercih etmek isteyenler için doğru bir tercih olacaktır.

Bu özellikleri bilmek ve seçimlerinizde kullanmak, doğru kamera tercihini yapmanızı kolaylaştıracaktır. Yaşam alanınız için en doğru tercihi yapmak adına bizimle iletişime geçin!

Blog

WHATSAPP