• Bahçelievler Mh. Naci Şensoy Sk. No:10 İlkadım / Samsun

Samsun IP Kamera Sistemleri

01 Haziran

Samsun IP Kamera Sistemleri

Samsun IP kamera sistemleri, kameranın üstün ya da altında bulunan sensörler ile görüntüleri kaydeder. Kaydedilen görüntülerin ağ sistemine aktarılmasını sağlayan bir tasarımı vardır. Kamera sisteminin çalışması için ek olarak bir kayıt kartına ihtiyaç yoktur. Bu nedenle analog güvenlik kameralarından farklı olarak wireless bağlantısından yararlanarak kayıt işlemi gerçekleşir. Bununla birlikte yüksek görüntü kalitesiyle bilgisayara bir güç sağlayıcısı olmadan görüntü aktarımı yapılır.

Samsun IP Kamera Sistemleri Kurulumu

IP kamera sistemleri, kablosuz ve kablolu olarak ikiye ayrılır. Yüksek teknoloji sistemleri kullanılarak tasarlanan wireless kameralar ile kablo kalabalığından kurtulabileceğiniz IP kamera sistemi oldukça kullanışlıdır. Samsun IP kamera sistemleri kurulum gerçekleştirmek istediğiniz alanı uzman ekip kontrol ederek, kameraya uygun bir alan olup olmadığını belirtir. Ücretsiz kurulum ve keşif ekibi hizmetinden yararlanarak kamera için ideal alanın saptanmasını sağlayabilirsiniz.

Kablosuz IP kamera sistemine kaydedilen görüntü, cep telefonu, bilgisayar veya tabletler üzerinden izlenebilir. Bu özel kamera sistemlerine alarm kurulumu da yapılarak ekstra güvenli hale getirilebilir. Hareket sensörünün olduğu IP kameralarının kurulumunu uygun bir alana yaparak hırsızlara karşı alarm sistemini etkin bir şekilde kullanabilirsiniz.

Kamera kurulumu hakkında merak ettikleriniz için tıklayın: erkulbilisim.com/samsun-kamera-kurulum/

Samsun IP Kamera Sistemleri Nasıl Çalışır?

IP kamera sistemleri, kablosuz ve kablolu olarak ikiye ayrılır. Yüksek teknoloji sistemleri ile tasarlanan wireless kameralar ile kablo kalabalığından kurtulabilirsiniz. Bu anlamda IP kamera sistemi oldukça kullanışlıdır. Samsun IP kamera sistemleri kurulum işlemi için uzman ekip, alanı  kontrol ederek kameraya uygun olup olmadığını belirtir. Ücretsiz kurulum ve keşif ekibi hizmetinden yararlanarak kamera için ideal alanın saptanmasını sağlayabilirsiniz.

Kablosuz IP kamera sistemine kaydedilen görüntü, mobil ve masaüstü cihazlar üzerinden izlenebilir. Bu özel kamera sistemlerine alarm kurulumu da yapılarak ekstra güvenli hale getirilebilir. Hareket sensörünün olduğu IP kameralarının kurulumunu uygun bir alana yaparak hırsızlara karşı alarm sistemini etkin bir şekilde kullanabilirsiniz.

Samsun IP Kamera Sistemleri Nerelerde Kullanılır?

IP kamera sistemleri, genellikle kapalı alanlar başta olmak üzere birçok yerde kullanılır. Özellikle güvenlik kontrolündeki rolü büyük olan bu kamera sistemleri, mobil cihazlardan gözlem yapmak için idealdir. Samsun IP kamera sistemleri kullanım alanları aşağıdaki gibi sıralanabilir:

  • Ev ve ofislerde alarm sistemleriyle birlikte kullanılarak hırsızlık önleyici unsur olarak tercih edilebilir.
  • Evlerde, bebek ve bakıcı güvenliğinin kontrolünü sağlamak amacıyla kullanılabilir.
  • Küçük işletmeler ve büyük fabrikalarda kullanıma uygundur.
  • Otoparklarda kullanılan IP kamera sistemlerinin plaka okuma özelliğinden yararlanılabilir.
  • AVM’lerde yüz tespiti ve yoğunluk ölçümü özelliğinden faydalanılabilir.

Samsun IP Kamera Sistemleri analiz, yoğunluk ölçümü, yüz tanıma özelliği gibi birbirinden faydalı özelliklere sahiptir. Bu özelliklerden kalabalık alanlarda olduğu gibi az kişinin olduğu alanlarda da faydalanılabilir. Yüksek teknoloji örneği IP kamera sistemlerine Erkul Bilişim kalitesiyle erişebilirsiniz.

Blog

WHATSAPP