• Bahçelievler Mh. Naci Şensoy Sk. No:10 İlkadım / Samsun

Samsun Ses Kayıt Sistemleri

01 Haziran

Samsun Ses Kayıt Sistemleri

Ses kayıt işlemi, eskiden oldukça karışık ve pahalı bir sistem olmasına rağmen bugünlerde cebimizdeki en basit telefondan bile yapılabiliyor. Ancak Erkul Bilişim’in size sunacağı Samsun ses kayıt sistemleri, gibi kaliteli bir ses kayıt sistemine ihtiyaç duyduğunuzda, doğru marka ve cihazları seçmeye dikkat etmeniz gerekir.

Kayıt edilen sesler, kolaylıkla bilgisayar üzerinden dinlenebilir ve çeşitli programlar sayesinde, düzenleyebilir, kesebilir, hatta ses efektleri bile kullanarak amacınıza uygun şekilde kullanabilirsiniz.

En iyi ses kaydını almak için Erkut Bilişim’in sunacağı Samsun ses kayıt sistemleri ile mikrofon mesafenize dikkat etmeli, ses kaydında eğer bir metin varsa not kartları hazırlanmalı ve nefes seslerinin sesi kirletmemesi için dikkat etmelisiniz. Ses kayıt sistemi ile aldığınız ses kayıtlarını düzenlediğiniz süreçte, ses kayıtlarına zarar gelmeyeceğine emin olabilirsiniz.

Not olarak eklemek gerekirse, izinsiz bir şekilde başka birinin ses kaydını almanın suç olabileceğini hatırlatmakta fayda vardır.

Ses Kayıt Sistemi Nedir?

Ses kayıt sistemi, uzun yıllardır modern dünyada önemli bir yer hizmet alanındadır. Her türlü canlının, doğanın, müziğin sahip olduğu ses dalgalarının yeniden yaratılması ile depolanması olarak tanımlanabilir. Bu depolanmanın dışarı salınımı bize kayıt ettiğimiz sesin bir taklidini verir. Ses kayıtları analog ve dijital olmak üzere iki şekilde yapılabilir. Ses kaydı yapmak için birden fazla araç kullanılabilir. Pikap, gramofon, mikrofon bunlara örnek olarak verilebilir. Bugünlerde bu araçlar yerini en basit cihaz olarak telefonlara bırakmışlardır.

  • Analog ses kaydı, ses dalgalarına eş gelen sinyallerin bir iğne yardımı ile plağın üzerine kazınmasını sağlar. İğne, plağın üzerindeki çıkıntıları takip ederken, kayıt edilen ses, işitilir.
  • Dijital ses kaydı ise daha modern ve teknolojik bir yöntem haline gelmiştir. Kaydetmiş olduğunuz sesi, elektronik bir ortamda (CD veya sabit sürücü gibi) saklayabilmenizi sağlar. Bu ses kayıtları depolanırken sayılara dönüşür ve yeniden dinlemek istediğinizde bu sayı dizisi yeniden ses haline gelir.

Eğer niyetinizde daha kaliteli bir ses kaydı almak var ise Samsun ses kayıt sistemleri ile çalışmalarınızı mükemmel şekilde devam ettirebilirsiniz.

Hizmetle ilgili ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişime geçin!

Blog

WHATSAPP