• Bahçelievler Mh. Naci Şensoy Sk. No:10 İlkadım / Samsun

Samsun Tablet Tamiri Yapan Yerler

01 Haziran

Samsun Tablet Tamiri Yapan Yerler

Tablet tamiri denildiği zaman çoğunlukla akla gelen ilk şey, camın kırılmasıdır. Özellikle akıllı telefon olarak kullanılan tabletlerde taşıma zorluğu nedeniyle, kolayca darbe alarak ekranların kırılması gözle görülür etkenlerdendir. Bunun dışında işlev kaybı, sıvı teması veya yavaşlama sorunlarını da unutmamak gerekir. Bu gibi durumlarda Samsun tablet tamiri yapan yerler aratıldığında, ilk sırada çıkan Erkul Bilişim bu sorunları ortadan kaldırmak için hazırda beklemektedir.

Erkul Bilişim, tablet tamiri konusunda öncelikli olarak tabletin problemini tespit eder. Akabinde sizinle tablet üzerinde ne yapılması gerektiğini istişare eder. Uygun fiyatlandırmalar üzerinden her marka için tablet tamirinde Erkul Bilişim’i tercih edebilirsiniz. İletişime geçmek için hemen tıklayın!

Tablet Neden Bozulur?

Tableti hayatımızdaki kullanışlı teknolojik aletler içerisinde saymak mümkündür. Hatta günümüzde çocukların elinde bile tablet görmekteyiz. Fakat bu kullanım kolaylığı, yanlış kullanımlar neticesinde büyük sorunları da beraberinde getirmektedir. Yine çocuklar tarafından yere düşürme, çarpma veya sert cisimle vurulmasıyla oluşan hasarlar nedeniyle tabletler bozulmakta ve kullanışsız hale gelmektedir. Tabi bu suçları sadece çocuklara atmak olmaz.

Yetişkin insanlar genellikle iş için ya da oyun oynamak için tabletleri tercih etmektedir. Çünkü hem taşıması kolay hem de iş kolaylığı sağlamaktadır. Çok kullanıldığı durumlarda bozulma nedeni olarak şarj soket yerlerinden bahsedebiliriz.

Tablet Arızaları ve Yapılan Yanlış Uygulamalar

Tabletler, yanlış kullanım veya dikkat dağınıklığı sebebiyle meydana gelen kazalarda hasar alabilir. Bunlardan bazıları kalıcı hasar bazıları ise onarılabilir hasarlardır. Kullanıcılar çoğu zaman oluşan hasarları, onarabilecekleri yanılgısına düşerler. Ancak bir uzman haricinde müdahale yapıldığı takdirde, geri dönüşü olmayan arızaların olabileceği de göz önünde bulundurulmalıdır. Söz konusu bu uygulamalardan en yaygın yapılanları arasında olan:

·       Suya düşürülen bir tableti saç kurutma makinesiyle kurutmak,

·       Tableti pirincin içine koymak cihaz için yararlı bir tamir yöntemi değildir.

Aksine bu uygulamalarla birlikte, tabletin iç donanımındaki parçalar tamamıyla zarar görebilir.

Tüm bunların yanı sıra, yanlış kullanım neticesinde de tablet arızaları oluşabilir:

·       Tableti sürekli şarja takılı bir şekilde kullanmak,

·       Yağmurlu veya karlı havalarda kullanmak,

·       Sert bir şekilde dokunmatik ekranını kullanmak.

Öngörülemeyen kazalar sebebiyle kırılan tabletler için de yapılması gereken, cihazı hiç sarsmadan uzman bir teknik servisle görüşmektir. Samsun tablet tamiri yapan yerler arasında bulunan Erkul Bilişim, bu anlamda sizlere destek sağlayacaktır.

Tablet Tamirleri Nasıl Yapılmaktadır?

Tablet tamiri yapabilmek için öncelikli olarak sorunun tespit edilmesi gerekir. Tespit aşaması da ancak uzman yardımıyla gerçekleştirilebilir. Çünkü tabletin onarımı için yedek parçalara ihtiyaç duyulabilir.

Şarj soketleri bazı tabletler için tek yönlüdür. Dalgınlıkla ters takılmaya zorlanan soketler zarar görerek temassızlık yapar ve bozulmaya neden olur. Bu durumların onarımlarında soket değişikliği yapılarak, sorun giderilir. Bunun beraberinde uzman, kişilere tabletin şarjda kullanılmaması gerektiği önerir.

Kazayla oluşan cam kırıklarında ekran değişimi yapılmaktadır. Bir nevi dokunmatiği de bozulan bu camların ilk öncelikli olarak durumuna bakılmaktadır. Çünkü bazı durumlarda dokunmatiğin tek taraflı çalışması halinde, ekran değişimi orijinali ile uyumluluk göstermeyebilir.

Bunlar dışında uygun olmayan fotoğraf ve reklamların çıkması, tabletin donması ve yavaşlaması gibi sorunlar da virüs kaynaklıdır. Virüsler uygun programlarla kolayca ortadan kaldırılarak temizlenmiş bir halde teslim edilir.

Blog

WHATSAPP