• Bahçelievler Mh. Naci Şensoy Sk. No:10 İlkadım / Samsun

Samsun Termal Kamera Fiyatları Ve Çeşitleri

01 Haziran

Samsun Termal Kamera Fiyatları Ve Çeşitleri

Samsun termal kamera fiyatları ve çeşitleri için doğru adrestesiniz. IR enerjiye göre oluşan ısıyı renkler ve şekillerle görüntülemeye yarayan termal kameralar, özellikle son zamanlarda oldukça yaygınlaştı.

Genellikle güvenlik amacıyla kullanılan termal kameralar çeşitlerine ve fiyatlarına göre birtakım kategorilere ayrılmaktadır. Buradaki temel ölçüt ise cihazın sahip olduğu donanımlar ve özelliklerdir.

Termal kameralar sadece güvenlik amacıyla kullanılmamaktadır. Kapalı alanlara girişte, elektrik kaynaklı sorunların tespitinde termal kameralar kullanılabilir. Ayrıca çelik yapılarda metal yoğunluğunun tespit edilmesinde aynı zamanda nem, küf ve çatlakların görüntülenmesinde etkin bir kullanım alanına sahiptir. Kullanım alanının çeşitliliğinden dolayı termal kameralar oldukça avantajlı ürünlerdir.

Samsun Termal Kamera Fiyatları

Termal kameralar, donanımlarına göre birtakım kategorilere ayrılmaktadır. Bu doğrultuda termal kamera fiyatları da değişim göstermektedir. Bu yüzden termal kamera satın alınmadan önce ihtiyaçlar doğru bir şekilde tespit edilmelidir. Böylece maksimum verimle kullanımın önü açılmaktadır.

Güvenlik amacıyla alınan termal kameralar, daha etkili bir görüş açısı sunmaktadır. Bu görüş açısı yaklaşık 50 km kadar olup, tam güvenliğin sağlanması yolunda oldukça etkili bir çözümdür. Bu doğrultuda fiyatları da artış göstermektedir. Her termal kamera için farklı bir fiyat belirlenmesi söz konusu olabilir.

Elektrik sorunlarının tespiti, inşaat sektörü ve çeşitli alanlarda kullanılacak termal kameralar daha basit yapılıdırlar. Bu doğrultuda fiyatları da güvenlik amacıyla kullanılan termal kameralardan daha uygundur. Burada daha önce belirttiğimiz üzere kullanım amacı yani termal kamera hangi amaçla kullanılacak? Sorusu ön plandadır.

Samsun Termal Kamera Çeşitleri

Termal kameralar donanımları ve sahip oldukları özellikler doğrultusunda pek çok çeşide ayrılmaktadır. Termal kamera çeşitleri şu şekildedir;

  • Askeri ve Güvenlik Amacıyla Kullanılan Termal Kamera Çeşitleri: Amacına uygun tasarlanmış yüksek donanımlı kameralardır. Görüş mesafeleri 50 km’ye kadar çıkabilmektedir. Her türlü ısı ve küçük hareketleri dahi belirgin renk ve şekillerle gösterebilme özelliğine sahiptir. Gelişmiş bir kızılötesi ışın gösterme yapısı bulunmaktadır.
  • Ateş Ölçer Termal Kamera: Özellikle kalabalık yerlerde kullanılmaktadır. Bulaşıcı hastalıkların önlenmesi ve tespit edilmesi açısından son derece etkili sonuçlar vermektedir. Son zamanlarda görülen Covid-19 salgını ile sağlık tedbirleri açısından kapalı alanlarda ateş ölçer termal kameraların kullanımları büyük oranda yaygınlaşmıştır.
  • Cep Tipi Termal Kamera: Bu kameraların en belirgin özelliği kolaylıkla taşınabilir ve kullanışlı olmasıdır. Sahip olduğu küçük boyutlar ve taşınabilirlik özelliği sayesinde pratikliği ile ön plandadır ve her türlü geçişi kontrol etmekte etkin olarak kullanılmaktadır.
  • Günlük İşler İçin Kullanılan Termal Kameralar: Bu kameralar da ısıya duyarlıdır fakat görüş mesafeleri daha düşüktür. Buna rağmen ısıya duyarlılık özelliği sayesinde yaygın bir kullanım alanı bulmaktadır. Hastanelere, AVM’lere, sitelere girişte, inşaat, elektrik ve elektronik sektöründe beton ve demir oranının dengelenmesinde yararlanılır. Ayrıca çatlakların tespitinde, su kaçaklarının belirlenmesinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Termal kamera çeşitleri kullanım çeşitlerine ve alanlarına göre değişiklik göstermektedir. Termal kamera tercih edilirken doğru incelemeler yapılmalı ve bu doğrultuda uygun olan kameralar seçilmelidir. Bu sayede kullanılacak termal kameralardan daha yüksek ve daha iyi verim alınabilir.

Samsun termal kamera fiyatları ve çeşitleri hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz bizimle buradan iletişime geçerek termal kameralarımızın özellikleri hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Böylece kullanım amacınıza en uygun çeşidi satın alarak işlerinizi kolaylaştırabilir ve etkin bir kullanım sağlayabilirsiniz. İhtiyaçlar doğrultusuna kolay araştırma yaparak doğru seçimlere ulaşmak için şimdi şimdi bizleri tercih edebilirsiniz.

Blog

WHATSAPP